Tárnok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

+8
kabara
istvan
Zsu
Szolosz
Bitó Sándor
BÉLA
Eri
Admin
12 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Szolosz 2008-07-21, 20:05

Közlekedés:
Tanulságos „kalandom” volt nemrégen.
A Hazatérők útján haladtam autóval a Templom utcából kikanyarodva a vasútállomás felől a Rákóczi úti kereszteződés felé.
Lassan, legfeljebb 30-40 km/órás sebességgel, mivel rossz tapasztalataim vannak.
A kereszteződés előtt, velem párhuzamosan, a jobb oldali járdán egy ismerős (utcánkban lakó) hölgy, és egy fiatal lány haladt.
Egy másodperccel korábban értek a zebrához, mint én.
A lány egy tökéletes, szabályos „balra-át”-ot csinált, és megállt az úttest szélén, de így is éppen csak annyi ideje volt, hogy beordítson az ablakomon: „nem látod, hogy ez egy zebra!?”

Mérlegeltem a lehetőségeimet:
• Megállni már nem tudok, legfeljebb a kereszteződésben, vagy azután.
• Visszasétálhatnék, és megbeszélhetnénk.
• Nyomom a dudát, esetleg a bal kezem középső ujját feltartva „jelzem” a véleményem. (ez az igazi macsós megoldás Wink )
• Tudomásul veszem, hogy „beszóltak”, elszúrták a napomat, rágom magam a más hülyesége, bunkósága miatt.
Én az utóbbit választottam, de azért most megírtam.

Üdv:
Szolosz

Szolosz

Hozzászólások száma : 4
Registration date : 2008. Jan. 09.

http://www.tarnok.net

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  marcsi47 2008-04-08, 11:54

Sziasztok!

A Fő ucában is elkelne egy "világítós" forgalomcsökkentő tábla egy olyan mint a Rákóczi uton van. Nem ártana ha a kamionokat is kitiltanák az utcából.

marcsi47

Hozzászólások száma : 45
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty jelenlét

Témanyitás  rittberger 2008-02-21, 12:57

Szasztok régi cimborák!

Érdekes módon amíg a tárnoki örsparancsnoknak megvolt a felszerszámozott rendőrautója, elég volt ha csak kinn hagyta a háza elött az út szélén. Mindjárt visszavettek a Halász utcai gyorsítósávon az autósok. Még az is előfordult, hogy a stop táblánál is megálltak. Épp ezért talán nem a 30-as tábláknál folyó sunyi trafizást, hanem a folyamatos rendőri jelenlétet kéne erőltetni.
Uff!

rittberger

Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  magampárti 2008-02-21, 10:21

Admin írta:Miért nem szóltok az Önkormányzatnál, hogy csináljanak "fekvőrendőrt" mint más kisutcákban.

A legolcsóbb megoldás a közlekedés lassítására a kátyús utak, a gyalogosforgalom az úttestre terelése azzal, hogy nincs járda. Lassítja a közlekedést, továbbá, hogy az utat a kerékpárosokkal is meg kell osztani. Ez már hatékonyan működik. Hogy ez életveszélyes és anyagilag káros lehet a közlekedésben résztvevőkre? Mindenki magára vessen, ha ilyen kamikázé helyzetbe bonyolódik. Rolling Eyes
Üdv mindenkinek.

magampárti

Hozzászólások száma : 5
Registration date : 2008. Jan. 24.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Fekvőrendőr

Témanyitás  pisti211 2008-02-21, 08:47

Az a rettenetes,hogy a Tárnokon nem ismerik a táblákat,ezért csináltatnak fekvőrendőrőket.Pedig a tábla olcsóbb lenne.
Ki kell számolni,hogy milyen károkat okoz ez a sok fekvőrendőr az autók
futóművében.Aki elmegy pl.a vasut túloldalán az első vasuttal párhuzamos utcába 30 km-es sebességgel az megnézheti az autóját.Nincsennek lefestve sem nem lehet észrevenni csak ha ráhajtasz,mert közben nézni kell,hogy a másik autó elférjen melletted.
A megoldás:az egyirányusitás,fekvőrendőrök eltüntetése és táblák kirakása.

pisti211

Hozzászólások száma : 16
Registration date : 2008. Feb. 17.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Admin 2008-02-18, 19:01

Miért nem szóltok az Önkormányzatnál, hogy csináljanak "fekvőrendőrt" mint más kisutcákban.
Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 111
Age : 61
Registration date : 2008. Jan. 05.

http://www.nikosz.hu

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  kabara 2008-01-25, 13:35

Helló mindenkinek!
Nem lenne rossz, ha figyelnének a mellékutcákban közlekedőkre is! Az Egyenlőség utcában is száguldoznak , tiszt. a kiv.-nek. A jobbkezes utcáknál sem lassítanak. Sőt , fogalmuk sincsen egyeseknek erről a szabályról. Bár az is fura, amikor az ember megáll a jobbról érkezőnek, az nem tud kifordulni , mert nem elég a hely. Százhalombattán ezt meg tudták oldani egyirányúsítással. Itt Tárnokon a "fekvőrendőr" sem lassít le mindenkit, van aki átrobog rajta ész nélkül. A Benta parton sétálni, gyerekkel, kutyával a motorosok, quadosok(így írják?) miatt is gáz, ha jó idő van. Volt , hogy majd megfulladtunk a portól. Vagány, tetkós anyuci a kocsiból figyelte amint nagyfiacskái kiélik szenvedélyüket, és az ablakon vidáman dobálta ki a szemetet a hídnál. Aztán hazamentek a közelben lévő házukhoz, a Madách utcába. Szívem szerint a szemetet utánnuk vittem volna, de ez már egy másik téma.

kabara

Hozzászólások száma : 1
Age : 49
Tárnok : liget
Registration date : 2008. Jan. 23.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  BÉLA 2008-01-23, 23:43

Kedden és szerdán néhány dologban előre lépést láttam. A Halász utcában egy kamiont a rendőrök megállítottak, 3 tonnásnál kicsit nagyobb volt. És a végre a trafipax is előkerült a falú másik felén.
Az iskola és az óvoda kivételével a 30-as és 40-es táblák kihelyezését nem tartom indokoltnak, csak arra jók, hogy trafipaxot használhassák.
Béla

BÉLA

Hozzászólások száma : 18
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  istvan 2008-01-23, 09:38

Sajnos a gyorshajtók nagyrésze nem fórumozik és nem megy el az önk. által szervezett fórumokra sem.
Az is egyértelmű, hogy szembe jövő jármű sebességét vizuálisan megállapítani, bizonyítani nem lehet, szankcionálni pedig még annyira sem, tehát, mi civilek legfeljebb csak nézhetünk utánuk, meg "fórumozhatunk rajta". Egyetlen megoldás, a trafipax használata. Eddig erre csak a rendőrnek volt jogosítványa. Ma hallom a hírekben, hogy ezt, a vonatkozó törvény(ek) elfogadása után, magánszemélyek illetve önkormányzatok is megtehetik és osztozhatnak a rendőrséggel a behajtott pénzen.
Természetesen sok kérdés vetődik fel a majdani végrehajtással kapcsolatban, amit nem szabad elhamarkodni!!!: Ki kap majd a mérésre jogosítványt? Hiteles lesz-e a mért eredmény? Válogathat-e a készüléket kezelő egyén a feljelentésekben? stb.
Egy biztos, a rendőrség, de a felszereltsége is kevés a megoldáshoz.
Talán mégis a rendőrséggel együtt kellene megoldani a gyorshajtók kiszűrését?
Úgy emlékszem, a múlt évben az önk. vásárolt egy rendszámfelismerő készüléket többszázezer Ft-ért Mi lett vele? Ki használja? Hány lopott kocsit azonosítottak vele? Lett-e abból valakinek bevétele? Amennyiben igen, visszaadott-e valamennyit az ök.-nak?
Gergely István

istvan
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 61
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Eri 2008-01-22, 10:33

Január 21-én 1 óra körül a Rákóczi utcán az iskola előtti szakaszon a busz nem lassított 30 km/h-ra!!! Evil or Very Mad

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Zsu 2008-01-18, 23:29

ha egy ismerőse olvassa a fórumot Cool
bulldog írta:
Zsu írta:Nos, szerintem az ilyen hozzászólások talán elgondolkoztatják az érintetteket.

Ha olvassa a fórumot... Rolling Eyes Smile

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Zsu 2008-01-18, 23:13

Nos, szerintem az ilyen hozzászólások talán elgondolkoztatják az érintetteket. Részemről jó ötletnek tartom.
Admin írta:Kedves DJP 329 Opel Merivás telefonálós hölgyike gyorshajtó. Nagyon szépen köszöni az a néni akit ma reggel 6.40-kor felfrissített egy kis hajnali pocsojával amibe legalább 80 km/h sebességgel hajtott bele a Fő utcában a COOP üzlet előtt. Legalább állt volna meg. Tudja, hogy mennyivel mehet ezen a szakaszon?

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Kedves DJP 329 OPEL

Témanyitás  Admin 2008-01-17, 22:52

Kedves DJP 329 Opel Merivás telefonálós hölgyike gyorshajtó. Nagyon szépen köszöni az a néni akit ma reggel 6.40-kor felfrissített egy kis hajnali pocsojával amibe legalább 80 km/h sebességgel hajtott bele a Fő utcában a COOP üzlet előtt. Legalább állt volna meg. Tudja, hogy mennyivel mehet ezen a szakaszon?
Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 111
Age : 61
Registration date : 2008. Jan. 05.

http://www.nikosz.hu

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Eri 2008-01-16, 17:40

bulldog írta:
az igazi megoldás az elkerülő út megépítése lenne...

Igen. De sajnos mindenre ez sem megoldás. Laknak olyan emberek is Tárnokon, akik egyszerűen antiszociálisak, szellemileg nem érettek meg arra, hogy betartsanak bizonyos közlekedési, illetve morális szabályokat.
Kikre gondolok? Sorolom:
1. Azokra, akik autóval járnak kocsmába inni, és úgy parkolnak le, hogy akadályozzák a forgalmat.
2. Azokra, akik égő cigarettacsikket hajítanak ki az ablakon. (Ugye, kedves HXS-329 a piros Seattal...) Evil or Very Mad
3. Azokra, akik megállnak beszélgetni az útkereszteződésben a haverral, ezzel feltartva a forgalmat. (Ez is a fent nevezett...)
4. Azokra, akik szinte az árokba kényszerítik a babakocsis anyukákat.

Van hova fejlődni....

Erika

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Vendég 2008-01-15, 13:12

üdv. mindenkinek!

az igazi megoldás az elkerülő út megépítése lenne...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Szolosz 2008-01-13, 16:47

Sziasztok!
Én ott leszek.

Szolosz

Hozzászólások száma : 4
Registration date : 2008. Jan. 09.

http://www.tarnok.net

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Admin 2008-01-12, 11:27

Valamit azon a területen tényleg tenni kellene mert legtöbb autóst tényleg nem érdekli a 30-as tábla. Én betartom a korlátozást de nem egyszer már levillogtak az útról. Nem szoktam vele törődni ezért a gyorshajtó padlógázt nyom és kikerül.

Én azt tudnám javasolni, meg kellene hallgatni Polgármester Úr által meghírdetett "Lassíts Tárnokon" kampányát és ha van ötletünk közösem megbeszélnénk és csatlakoznánk minél többen a kampányhoz. Mit szóltok hozzá?
Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 111
Age : 61
Registration date : 2008. Jan. 05.

http://www.nikosz.hu

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Eri 2008-01-11, 16:49

BÉLA írta:Teljesen igazad van a kamera lenne az igazi megoldás de mikor a szemetes konténer ürítésére nincs pénz kamerára mikor lesz?

Na igen. Sajnos minden pénzbe kerül.
Másik ötlet: Akinek van szabad ideje, fogjon egy ilyen "30-as övezet" táblát, és ezzel integessen az autósoknak a Halász utcában, és az ovi előtt. Hátha csak nem vették észre a sebességkorlátozást. Evil or Very Mad

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  BÉLA 2008-01-11, 00:31

Szerintem sem fog idejönni mert kapna néhány kényes kérdést amire nem tudna vagy akarna szivesen válaszolni. A régiek pucájában legalább volt annyi, hogy a jobbitani forumon kiálltak döntéseik, ténykedésük mellett.
De itt most a közlekedésről beszéljünk. Bocsánat az elkalandozásért.
Béla

BÉLA

Hozzászólások száma : 18
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Szolosz 2008-01-10, 21:41

Kedves Nikos!
Nekem tetszik a "Lassíts Tárnok" ötlete, ott leszek a fórumon is, remélem nem fogják ezt is elszúrni.
Nem értem/tudom viszont, hogy a Halász utcában miért van 30-as korlátozás?
Az átmenő forgalom indokolja?
A Szolnokit várhatod ugyan, de eddig egy fórumot sem "tisztelt meg a jelenlétével" azon kívül, amelyet ő moderált.
Én is hívtam már jónéhányszor, kicsit talán féltékeny is lennék, ha ide eljönne...




Admin írta:Sziasztok!
Ez tényleg egy égető probléma. Én reggelente megyek kocsival az M7 - felé és a Halász utcában legalább 80-100 km/h sebességgel száguldoznak az autók. Némelyik lámpa nélkül is. Ez gáz. A Polgármester Úrnak volt vagy van is egy kezdeményezése "Lassíts Tárnokon" címmel. Nekem ez egy nagyon szinpatikus kezdeményezés. Nem tudjátok, hgy ez a dolog jelenleg hol tart? Én azt tudom, hogy valami matricás megoldás lenne. Csatlakoznék a dologhoz. Nagyon örülnék ha csatlakozna Szolnoki Úr is a fórumunkhoz hiszen ez a Tárnokiaké vagy valaki az Önkormányzattól és tudna nekünk segíteni a felmerülő kérdésekben,

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? 14_53a

Szolosz

Hozzászólások száma : 4
Registration date : 2008. Jan. 09.

http://www.tarnok.net

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Admin 2008-01-10, 21:25

Sziasztok!

Most találtam Tárnok weblapján, bemásoltam.

Meghívó


2008. január 21-én, hétfőn 18 órai kezdettel lakossági fórumot tartunk a Lassíts, Tárnok közlekedésbiztonsági mozgalom elindítása érdekében.

Helyszín: Polgármesteri Hivatal

Várjuk mindazokat, akik ötleteikkel, javaslataikkal, személyes közreműködésükkel szeretnék elősegíteni azt, hogy a tárnoki közlekedési morál meghatározói a tárnoki emberek legyenek. Minden olyan ember gyakorlati közreműködésére számítunk, akik vállalva Tárnoki hovatartozásukat személyes példamutatással, áldozatvállalásukkal is hitet akarnak tenni egy biztonságosabb település élet eléréséért.

Szolnoki Gábor
polgármester

Forrás: Tárnok.hu
Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 111
Age : 61
Registration date : 2008. Jan. 05.

http://www.nikosz.hu

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Admin 2008-01-10, 21:03

Sziasztok!
Ez tényleg egy égető probléma. Én reggelente megyek kocsival az M7 - felé és a Halász utcában legalább 80-100 km/h sebességgel száguldoznak az autók. Némelyik lámpa nélkül is. Ez gáz. A Polgármester Úrnak volt vagy van is egy kezdeményezése "Lassíts Tárnokon" címmel. Nekem ez egy nagyon szinpatikus kezdeményezés. Nem tudjátok, hgy ez a dolog jelenleg hol tart? Én azt tudom, hogy valami matricás megoldás lenne. Csatlakoznék a dologhoz. Nagyon örülnék ha csatlakozna Szolnoki Úr is a fórumunkhoz hiszen ez a Tárnokiaké vagy valaki az Önkormányzattól és tudna nekünk segíteni a felmerülő kérdésekben,

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? 14_53a
Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 111
Age : 61
Registration date : 2008. Jan. 05.

http://www.nikosz.hu

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  BÉLA 2008-01-10, 20:16

Teljesen igazad van a kamera lenne az igazi megoldás de mikor a szemetes konténer ürítésére nincs pénz kamerára mikor lesz? Iskolánál Dózsán, Halászon sem egész nap kellene ellenörizni csak legalább hetente néhány alkalommal. A nagy teharautók, kamionok ott mennek el a rendőrség előtt, és irány a halász utca csak a Dózsára kellene kiállni még benzin pénzbe se kerülne.
Van egy jó példám, az őrsparancsnok úr néha a rendőrkocsit leparkolta a háza elé szemben a halász utcával, látni kellene mindenkinek, hogy milyen szabályos lett az összes arra közlekedő autós pedig csak egy parkoló autó volt.
Üdv: Béla

BÉLA

Hozzászólások száma : 18
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Eri 2008-01-10, 16:59

BÉLA írta:
Néhány nap ellenörzés és büntetés meghozná a kivánt eredményt és nem kellene technikai eszközökre költeni!

Túl hosszú és egyenes a Halász - Dózsa szakasz, már messziről ki lehet szúrni, ha kint vannak a rendőrök, olyankor gyorsan lefékeznek. Az iskolánál is legyenek ott, meg a Dózsánál is, a Halászon, meg még hol? Ennyi rendőr nincs Tárnokon. Ezért gondoltam a kamerára a gyorshajtók ellen.

Eri

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Bitó Sándor 2008-01-09, 20:19

Nos a halász utcában még én sem láttam túl sokszor rendőrt , azt a néhány esetet kivéve amikor a fiatal rendőrnő igazoltatott a temetőnél.Viszont többször láttam az iskolánál biztonsági övet nem használókra vadászókat.
Egyébként szerintem csajk a szőlőhegyen van gond a közbiztonsággal itt a faluban nem túl veszélyes a helyzet.

Bitó Sándor

Hozzászólások száma : 22
Age : 53
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Mit tehetünk a gyorshajtók ellen? Empty Re: Mit tehetünk a gyorshajtók ellen?

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.