Tárnok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Babák - Mamák

5 posters

Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Zsu 2008-02-08, 19:54

Szia Eri!

Nagyjából jól vagyunk, még a fiúk orra most is folyik kicsit. Én a múlt héten huzatot kaptam, úgyhogy megfázással vergődök. Mindig van valami vacakság...

Remélem Bence fiadnál nem volt túl súlyos a helyzet, és már mindannyian túlvagytok a nehezén.

Ma olyan szuper idő volt, hogy majdnem 1,5 órát tudtunk a kertben lenni. Laughing

Én az ovikat hívtam körbe, hely most sincs, annyit tudtam meg, hogy az április 21-től lesz a beiratkozás. El tudom képzelni, hogy azon a 40 gyereken kívül, akit elutasítottak tavaly, még hány újabb gyerek szeretne felvételt nyerni... Sári már nagyon szeretne menni, azt mondja unalmas itthon. Sajnálom őt, de ha délelőtt is csak az izgalmasabbnál izgalmasabb programok megvalósításán fáradoznék, akkor nem lenne ebéd, tiszta ruha, tisztaság, stb. No, nem "panaszkodok".

Jó hétvégét,
Zsu

Eri írta:Szia Zsu!

Meggyógyultak a törpök? Enyém ikrek már jól vannak, már csak Kitti szenved. Bencének pedig úgy tűnik ráhúzódott a fülére az influenza, kissé nagyot hall. Hétfőn viszem orr-fül-gégészhez, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit állapít meg. (Kértem hallásvizsgálatot)
Családi napköziről annyit sikerült megtudnom, hogy valószínűleg szeptembertől indul a volt plébánia épületében.

További jó hétvégét!

Eri

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Eri 2008-01-27, 00:20

Szia Zsu!

Meggyógyultak a törpök? Enyém ikrek már jól vannak, már csak Kitti szenved. Bencének pedig úgy tűnik ráhúzódott a fülére az influenza, kissé nagyot hall. Hétfőn viszem orr-fül-gégészhez, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit állapít meg. (Kértem hallásvizsgálatot)
Családi napköziről annyit sikerült megtudnom, hogy valószínűleg szeptembertől indul a volt plébánia épületében.

További jó hétvégét!

Eri

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Zsu 2008-01-26, 22:35

Ó, szegények!! Kitartás, szegény babucinak meg lázenyhülést!!
Még nem találom a papírost Shocked

Jobb hétvégét Wink

Eri írta:Szia Zsu!

Ti is? Mi is... Már a legkisebbet is elérte a vírus, és őt viseli meg legjobban. (Még csak fél éves.)

Köszi az infót, utána fogok járni!

Töltődj! Wink

Eri

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Eri 2008-01-25, 01:35

Szia Zsu!

Ti is? Mi is... Már a legkisebbet is elérte a vírus, és őt viseli meg legjobban. (Még csak fél éves.)

Köszi az infót, utána fogok járni!

Töltődj! Wink

Eri

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Zsu 2008-01-24, 22:13

Szia Eri!

Bocsánat, hogy ennyi ideig nem válaszoltam. Eléggé leterhelt ez a betegség. 5ből 3-at kellett/kell ápolni. De talán már túlvagyunk a nehezén.

Most nincs kéznél a telefonszám, de előkerítem. Bár ha az önkormányzat oktatási irodáját felhívod, akkor biztosan ők is meg tudják mondani.

No, ennyi voltam mára. Próbálok töltődni.
Üdv,
Zsu

Eri írta:Sziasztok!

Zsu!

Nem járunk baba-mama klubba, de régebben jártunk szerdánként a régi gyógyszertár épületébe zenés foglalkozásra. Azt nagyon szerettük!

Játszótér: Ha a Hazatérők útján mész az állomás felé, akkor jobb oldalon található, az utolsó utcán túl (Géza u.).

Ha jól értem, akkor a fiúknak egy lepénye volt, de külön burokban voltak. Hát, igen, ezt csak DNS vizsgálattal lehetne biztosan megállapítani. Nem egy olyan ikres ismerősöm van, akinek a gyermekei megszólalásig hasonlítanak egymásra, és tudják, hogy bizony kétpetéjűek. Ha jól tudom, például az Olsen ikrek is kétpetéjűek (ki hitte volna...)!

Azt a nevet, akit január közepén kell hívni, elérhetőséggel együtt nekem is megadod? Már január közepe van. Wink Enyémek januáriak, valószínűleg nem fogják őket felvenni oviba, de nekem muszáj államvizsgáznom, mert kicsúszok az időből, és az végzetes lenne... Embarassed

Jobbulást nektek!

üdv

Eri

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Eri 2008-01-19, 18:13

Sziasztok!

Zsu!

Nem járunk baba-mama klubba, de régebben jártunk szerdánként a régi gyógyszertár épületébe zenés foglalkozásra. Azt nagyon szerettük!

Játszótér: Ha a Hazatérők útján mész az állomás felé, akkor jobb oldalon található, az utolsó utcán túl (Géza u.).

Ha jól értem, akkor a fiúknak egy lepénye volt, de külön burokban voltak. Hát, igen, ezt csak DNS vizsgálattal lehetne biztosan megállapítani. Nem egy olyan ikres ismerősöm van, akinek a gyermekei megszólalásig hasonlítanak egymásra, és tudják, hogy bizony kétpetéjűek. Ha jól tudom, például az Olsen ikrek is kétpetéjűek (ki hitte volna...)!

Azt a nevet, akit január közepén kell hívni, elérhetőséggel együtt nekem is megadod? Már január közepe van. Wink Enyémek januáriak, valószínűleg nem fogják őket felvenni oviba, de nekem muszáj államvizsgáznom, mert kicsúszok az időből, és az végzetes lenne... Embarassed

Jobbulást nektek!

üdv

Eri

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Zsu 2008-01-18, 22:41

Eri!

Még nem tudok konkrétumot a családi napköziről. Az önkormányzattól egy nevet kaptam, akit január közepén hívjak, mert terveznek valami megoldást az oviból kimaradt gyerekek számára. De hogy mit, azt nem árulták el. A családi napközi tervétl tárnoki ismerőseimtől tudom, helyszínt nem tudok.

A fiúk spontán ikrek. Az 1 v. 2 petéjűség érdekes kérdés. A kórházban az orvosok nem foglaltak állást. Amit tudok, hogy 1 méhlepény volt, és mivel egyneműek, ezért egypetéjűek (már az általam olvasott szakirodalom szerint). Hogy mennyire egyformák? Az emberek 80-90%-a szerint mind 2 tojás. A jobb megfigyelők azért látnak különbséget. Én személy szerint meg 2 különböző arcot látok, bár tény, hogy ritkán van olyan, hogy elbizonytalanodok.

Azt hiszem a Berkiben lévő játszóteret találtuk meg. A vasútnál pontosan hol van a játszótér. Egyébként mi Budatétényből költöztünk ide, úgyhogy ott tudok játszóteret.

Sajnos úgy tűnik tényleg vírusunk van. Egyelőre a gyerekek és én jól vagyunk. Minden energiámat leköti, hogy ez így is maradjon.

Ti jártok a csütörtöki baba-mama körre?

Na, hulla vagyok. Jó 7végét,
Zsu

Eri írta:Sziasztok!

Zsu!

Mit tudsz a családi napköziről? Mikor indul, hol?
Fiaid spontán ikrek? Egy- vagy kétpetéjűek?

Játszótér: melyikre gondolsz? Én tudok egyet a vasútnál. Jó nagy szabad területen van, szabadon tudnak rohangálni a gyerekek, van két laphinta, egy mászóka, kötélháló, és egy csúszda a homokozóban. Nyáron egy fa ad árnyékot, de nem a játékokra. Van egy kicsi játszó Berkiben is, az árnyékos, ha jól tudom, ott laphinta - homokozó van. Szóval olyan igazi játszótér, amilyenek mostanában épülnek, olyan nincs. Érden sincs. Budatétényben-Budafokon viszont rengeteg van, és Százhalombattán is. Mi tavaly nyárig vártunk valami változásra, aztán jobbnak láttuk, ha saját játszóteret építünk az udvaron.

Niki!

Választottatok már orvost magatoknak, illetve a gyerekeknek?

Mennem kell, rakoncátlankodnak az ikrek... Rolling Eyes

üdv

Eri

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  marcsi47 2008-01-15, 11:43

Szia Lányok!

Én is üdvözöllek Niki Tárnokon. Én a családi napköziről annyit tudok, hogy itt a Fő utcában is van egy néni már nyugdíjas és napközben gyerekekre vigyáz. Nagyon aranyos és gyerekszerető.

marcsi47

Hozzászólások száma : 45
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Eri 2008-01-15, 10:54

Sziasztok!

Zsu!

Mit tudsz a családi napköziről? Mikor indul, hol?
Fiaid spontán ikrek? Egy- vagy kétpetéjűek?

Játszótér: melyikre gondolsz? Én tudok egyet a vasútnál. Jó nagy szabad területen van, szabadon tudnak rohangálni a gyerekek, van két laphinta, egy mászóka, kötélháló, és egy csúszda a homokozóban. Nyáron egy fa ad árnyékot, de nem a játékokra. Van egy kicsi játszó Berkiben is, az árnyékos, ha jól tudom, ott laphinta - homokozó van. Szóval olyan igazi játszótér, amilyenek mostanában épülnek, olyan nincs. Érden sincs. Budatétényben-Budafokon viszont rengeteg van, és Százhalombattán is. Mi tavaly nyárig vártunk valami változásra, aztán jobbnak láttuk, ha saját játszóteret építünk az udvaron.

Niki!

Választottatok már orvost magatoknak, illetve a gyerekeknek?

Mennem kell, rakoncátlankodnak az ikrek... Rolling Eyes

üdv

Eri

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Zsu 2008-01-14, 23:18

Sziasztok!

Niki,
Hát, mivel nálunk a lány jött először, ezért ő nem püföli őket annyira sokat. Inkább másképp tesz nekik keresztbe. Eléjük áll, odébb löki őket, megelőzi őket. Szóval azért neki is vannak módszerei.... Smile Az anyai ösztön persze kibújik belőle néha. Ilyenkor nagyon kedvesen gondoskodik a fiúkról, már ha hagyják Very Happy
Remélem, hogy minden úgy fog alakulni az építkezésnél, ahogy szeretnétek. Jól teszitek, hogy rajta tartjátok a szemeteket!
Az ovi helyzetről annyit, hogy nagyon kevés a hely az oviban, most kb. 15-20 gyerek maradt ki (közöttük az én lányom is). És nincs pénz az ovi bővítésére egyelőre.
Bölcsit Eri írta.
Annyi van még, hogy talán hallottál a CSANA-ról (Családi Napközi), ami egy bölcsöde helyettesítő, napidíjas rendszerben működő intézmény. Elvileg Tárnokon is beindul egy ilyen.
Egyébként hová fogsz járni dolgozni? Munkahelyed környékén nincs rá lehetőség?

Eri,
4 gyerkőc! Nem semmi. Mi is négyet szerettünk volna eredetileg, de rájöttünk, hogy mind anyagilag, mind logisztikailag sok. Ikertali? Jó, megbeszélhetjük Smile Épp most másztunk ki egy betegségből, de most meg Sári köhög és a fiúk orra folyik. Szóval azt hiszem, még jobb várni kicsit, hogy kijön-e még rajtuk valami. Shocked

Egyébként ugye nincs Tárnokon játszótér? Azaz egy kicsi fa játszóteret tudok.

Jó éjt,
Zsu

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Eri 2008-01-14, 19:47

Sziasztok!

Niki!

Szeretettel köszöntelek a tárnoki anyukák sorában! Very Happy Mi már több, mint 6 éve élünk itt, és én is csak azt tudom mondani, hogy jó itt! Nekem 4 gyermekem van, 6 éves a legnagyobb (Bence), fél éves a legkisebb (Kitti).
Bölcsi sajnos tényleg nincs, Érden kell próbálkoznod, de úgy tudom, ott is olyan nagy a túljelentkezés, hogy helybéliek sem kerülnek be. Ezt egy érdi ismerősömtől hallottam. Egy próbát azért megér!

Zsu! Very Happy

Nekem 2 évesek az ikreim! (Péter és Eszter) Kéne egy ikertalit rendezni! Very Happy

Üdv

Eri

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  lukacsniki 2008-01-12, 23:34

Szia Zsu!

Hát igen, nem túl egyszerű. De nálatok sem olyan sokkal nagyobb a korkülönbség. Ráadásul a "második" gyerkőc ikerpár!
Palika nagyon féltékeny volt. Most már kicsit csillapodott, de még mindig üti-vágja a húgát. Szegénykém csak tűr. Már annyira megszokta a püfölést, hogy van, hogy fel sem tűnik neki. Sad De nagyon szeretik egymást egyébként. Csak Palika nehezen viseli a trónfosztottságot.
Sári hogy éli meg a kistestvéreket?

Mindenkitől azt hallom,hogy milyen jó Tárnokon lakni. Úgyhogy már nagoyn várom, hogy odaköltözzünk. Smile Ma is voltunk kint a háznál, meg holnap is megyünk. Épülget. Most már egyre többet kell majd menni, mert már tető van, így gyorsabbak lesznek a dolgok. Smile Elvileg 1,2-2 hónap, és kész. Smile

Tényleg nincs bölcsi Tárnokon? Szeptember körül vissza kellene mennem dolgozni,és a gyerkőcöket be kéne adni bölcsibe-oviba. De ha csak Érdre tudnám beadni bölcsibe Kittit, akkor Palikát is oda kéne. (Érdet nem nagyon szeretem)

Jó éjt

Niki

lukacsniki

Hozzászólások száma : 4
Age : 44
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Zsu 2008-01-12, 19:52

Szia N!

Mi tavaly nyáron költöztünk Tárnokra. Azóta is tart a "rózsaszín köd". Nagyon szeretünk itt lakni, nyugis, békés minden. Még a szilveszteri durrantások sem voltak olyan vészesek, mint Bp.-en - a gyerekek fel sem ébredtek Very Happy

Nálunk egy 3,5 éves lány (Sári) és egy 1,5 éves fiú ikerpár (Ábel és Vince) van. Azt hiszem Nálatok még komplikáltabb lehet az élet ilyen kis korkülönbséggel...

Igyekszem majd én is naponta benézni. Most megyünk szomszédolni. Very Happy (merthogy a szomszédaink olyan szimpik, hogy rengeteget vagyunk együtt Smile)
Üdv,
Zsu

lukacsniki írta:Sziasztok!

Én vagyis mi még nem vagyunk tárnoki lakosok, de már folyamatban van a dolog. Építik a házunkat a Szív utcában. Smile Remélhetőleg február végére készen lesz, és akkor már hivatalosan is tárnoki lesz a család.
Rólunk... Van két kicsi, jobban mondva egy kicsi és egy pici gyerekünk. Smile Az egyik 2,5 éves kisfiú (Palika), a másik pedig 11 hónapos kislány (Kitti).
Hát röviden ennyi, ha valaki szeretne beszélgetni, akkor örülnék neki. Smile Nem vagyok állandóan netközelben, de napjában egyszer tuti benézek majd. Smile

N

Zsu

Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2008. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  lukacsniki 2008-01-10, 23:11

Sziasztok!

Én vagyis mi még nem vagyunk tárnoki lakosok, de már folyamatban van a dolog. Építik a házunkat a Szív utcában. Smile Remélhetőleg február végére készen lesz, és akkor már hivatalosan is tárnoki lesz a család.
Rólunk... Van két kicsi, jobban mondva egy kicsi és egy pici gyerekünk. Smile Az egyik 2,5 éves kisfiú (Palika), a másik pedig 11 hónapos kislány (Kitti).
Hát röviden ennyi, ha valaki szeretne beszélgetni, akkor örülnék neki. Smile Nem vagyok állandóan netközelben, de napjában egyszer tuti benézek majd. Smile

N

lukacsniki

Hozzászólások száma : 4
Age : 44
Registration date : 2008. Jan. 08.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Admin 2008-01-07, 20:55

Eri írta:Sziasztok!

Szívesen beszélgetnék más anyukákkal "gyerekes" dolgokról.
Smile

Eri

Szia Eri!

Köszöntelek az uj fórumunkon. Még csak két napos a fórum és remélem, hogy egyre többen csatlakoznak ehhez a független beszélgető csatornához. Nem tudom, hogy mennyire tanulnányoztad de itt akár chatelni is tudsz ha ne tán nagyon belemerülnél valakivel majd a beszélgetésbe. Nagyon sok örömöt és kellemes kikapcsolódást kívánok neked a Tárnokiak közéleti fórumában.

Üdv: Nikos (Admin)
Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 111
Age : 61
Registration date : 2008. Jan. 05.

http://www.nikosz.hu

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Eri 2008-01-07, 17:39

Sziasztok!

Szívesen beszélgetnék más anyukákkal "gyerekes" dolgokról.
Smile

Eri

Eri

Hozzászólások száma : 13
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Babák - Mamák

Témanyitás  Admin 2008-01-06, 13:52

Ebbe a topic -ba azon kismamákat várjuk akik szívesen megosztanák egymással a tapasztalataikat.
Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 111
Age : 61
Registration date : 2008. Jan. 05.

http://www.nikosz.hu

Vissza az elejére Go down

Babák - Mamák Empty Re: Babák - Mamák

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.